Aktualności


Końcowa sprzedaż węgla w Gminie Oporów

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Na podstawie art. 14a ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 2236) Wójt Gminy Oporów informuje, że od 4 maja 2023 roku rusza sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę Oporów, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Sprzedaż odbywa się bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych.

Nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe zakłada m.in.:

1) wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla;

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

2) brak limitu ilościowego;

Zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

3) węgiel dla mieszkańców innych gmin.

Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego (zaświadczenie o przyznaniu dodatku węglowego).

Dostępny sortyment węgla oraz ilość:

– orzech – 0,76 t

– ekogroszek – 66,98 t

– kostka – 21,88 t

– groszek II – 3,02 t

Cena węgla: 2000 zł brutto za tonę

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania zapasów węgla, jednak nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2023 roku.

Wnioski w wersji papierowej wraz z klauzulą RODO dostępne są w pokoju nr 4 oraz do pobrania w wersji elektronicznej poniżej

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 24 383 11 53.

Do pobrania:
Wniosek-o-zakup-preferencyjny-wegla-Gmina-Oporów-2023_1
Klauzula RODO