Aktualności


KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KLĘSKI SUSZY

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Oporów, dnia 22 czerwca 2018 r

URZĄD GMINY OPORÓW

OPORÓW 25

99-322 OPORÓW

 

G.6122.1.2018

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KLĘSKI SUSZY

                   W związku z długotrwałą suszą występującą na terenie Gminy Oporów informujemy zainteresowanych rolników o możliwości składania wniosków do Urzędu Gminy Oporów o szacowanie strat – w terminie do dnia 6 lipca 2018r.

Zgodnie z wytycznymi Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi do wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności na bieżący rok składanych do ARiMR.

Do wniosku należy dołączyć wydruk złożony w ARiMR wniosku o przyznanie płatności na rok 2018.

 

Dodatkowo Urząd Gminy Oporów informuje, iż zgodnie z bieżącymi komunikatami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowego Instytutu Badawczego zagrożenie suszą na terenie Gminy Oporów dotyczy:

  1. na glebach bardzo lekkich (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) następujących upraw: zboża ozime, zboża jare, krzewy owocowe, rośliny strączkowe,
  2. na glebach lekkich (piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) następujących upraw: zboża ozime, zboża jare

 

Wzór wniosku o oszacowanie szkód można pobrać na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz Urzędu Gminy Oporów.

 

Wójt Gminy-Robert Pawlikowski

Załączniki:

  1. Wniosek rolnikao oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym Wniosek rolnikao oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym (275.69 KB)
  2. Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach (339.66 KB)
  3. Przykład wypełnienia Oświadczenia nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach Przykład wypełnienia Oświadczenia nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach (444.96 KB)
  4. Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach (290.61 KB)