Aktualności


KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KLĘSKI SUSZY

Data:
Kategoria: Ochrona środowiska

Oporów, dnia 5 lipca 2019 r

URZĄD GMINY OPORÓW

OPORÓW 25,

99-322 OPORÓW

 

G.6122.1.2019

 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KLĘSKI SUSZY

 

                   W związku z długotrwałą suszą występującą na terenie Gminy Oporów informujemy zainteresowanych rolników o możliwości składania wniosków do Urzędu Gminy Oporów o szacowanie strat – w terminie do dnia 15 lipca 2019r.

Zgodnie z wytycznymi Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi do wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności na bieżący rok składanych do ARiMR.

Do wniosku należy dołączyć wydruk złożony w ARiMR wniosku o przyznanie płatności na rok 2019.

 

                 Dodatkowo Urząd Gminy Oporów informuje, iż zgodnie z bieżącymi komunikatami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowego Instytutu Badawczego zagrożenie suszą na terenie Gminy Oporów dotyczy:

  1. na glebach bardzo lekkich (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) następujących upraw: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki rośliny strączkowe,
  2. na glebach lekkich (piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) następujących upraw: zboża ozime, zboża jare, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki, roślinny strączkowe.

Wzór wniosku o oszacowanie szkód można pobrać na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi oraz Urzędu Gminy Oporów.

Wójt Gminy

Robert Pawlikowski