Wydarzenia

 

Wyjazd do kopalni soli 11.04.2011

Dn. 11 kwietnia 2011r. Koło Emerytów i Rencistów z Oporowa zwiedziło Kopalnie Soli w Kłodawie
Zjazd windą na poziom 750m pod powierzchnię ziemi z prędkością 6m/s pozostawił niezapomniane wrażenia.
2,5 godzinną trasę w podziemiach uczestnicy wycieczki przeszli bez oznak zmeczenia.

Zdjęcia z wycieczki

Koło origami

W bibliotece działa Koło Origami, do którego należa emeryci i renciści.
Najpierw do trudnej sztuki składania panie podchodziły z dystansem, ale w miarę nabierania doświadczenia z coraz większym zapałem i entuzjazmem Panie wyczarowywały z paieru urocze koszyczki.

Zdjęcia z origami

Dzień kobiet 08.03.2011

Dn. 8 marca 2011r. z okazji Dnia Kobiet w Gminnej Bibliotece w Oporowie odbyło się spotkanie dla Seniorów, w którym uczestniczyło 50 osób.
Życzenia i prezenty w postaci czekolady i kwiatka wręczył wszystkim Paniom Wójt Gminy w Oporowie Pan Robert Pawlikowski.
Uroczystość dla Pań uświetnił występ Zespołu Męskiego w składzie : Marian Giziński, Adam Mikołajczyk, Stanisław Pawlak, Jan Rutkowski, Krzysztof Szymaniak, Ryszard Traczyk, Henryk Wasilewski oraz duet Mariolka i Felicjan. Mężczyźni podkreślali, że zawsze będą pamiętać o Paniach, ich nieustannym trudzie i poświęceniu . Panowie wręczyli paniom kwiaty orgiami, czekoladę, wzniesiono toast lampką wina . Ten szczególny dzień seniorzy świętowali przy obficie zastawionych stołach. Do tańca przygrywał i śpiewał Pan Henryk Mikołajczyk. Panie były bardzo zadowolone, lubią to święto, bo w tym dniu są szczególnie adorowane.

Organizatorzy imprezy : Anna Mikołajczyk, Krystyna Karlikowska oraz Zarząd Koła Emerytów: Urbaniak Urszula, Kazimiera Traczyk, Ryszard Traczyk.
Uroczystość filmowała i robiła zdjęcia pani Marta Przybyszewska.
Imprezę dofinansowali : Wójt Gminy Oporów, Cukrownia w Dobrzelinie, Pan Jan Flisiak.

Zdjęcia z imprezy